Mornar se na parketu Topolice pobjedom oprostio od svog dugogodišnjeg ekonoma Luke Macanovića.

Treći ovosezonski trijumf u regionalnom šampionatu izvojevan je protiv uvijek neugodne Mege, koja prijetila do poluvremena a onda počela da posustaje protiv Barana koji su večeras igrali „na krilima“ Kenija Gabrijela (24 poena, 3 skoka).

Duelu u Topolici, prethodio je dirljiv oproštaj naših igrača od Luke - minutom ćutnje, u majicama sa natpisom "Naš drug, naš vedri duh", košarkaši "ponosa Bara" odgledali su poslednji video pozdrav za omiljenog člana Mornara.

Mornar – Mega 80:73 (25:28, 19:15, 15:8, 21:22)

MORNAR: Pulen 12, Gabriel 24 (7/10 za tri), Živanović, Jeremić 2, Smit 8 (7sk, 3as), Mugoša, Vajthed 17 (8as), Vujošević, Vranješ 11 (5sk), Luković 6 (5sk).
MEGA: Mišković, Smit 2, Petrušev 29, Tepić 4 8, Kljajević 1, Novak, Simonović, Jovičić, Cerovina, Matković, Kazalon 8, Langović.

Do pravog ritma domaćin je stigao tek u završnici poluvremena, nakon što je od početka jurio razliku gostiju koja je u jednom trenutku dostigla i sedam razlike.

U trećoj četvrtini Mornar je počeo da lomi otpor Beograđana prije svega čvrstom odbranom, na koju se nadovezao rafal trojki Gabriela u njegovoj najboljoj partiji od dolaska u Bar.

U 25. minutu, domaćin je prvi put stigao do dvocifrenog viška (55:45), ali to nije bio kraj borbe jer je i Mega snažnom odbranom držala priključak.

Sredinom završne četvrtine, Mornar je „pobjegao“ na +12 (72:60), i s obzirom na ritam meča, bilo je jasno da gosti samo čudom mogu okrenuti tok meča. Maksimalna prednost domaćina zabilježena je na minut i 37 sekundi prije kraja kada je Vranješ trojkom podigao razliku na 15 poena (80:65).