Mornar je, prema očekivanju, nastavio seriju pobjeda u ABA ligi u meču sa Primorskom – 87:66.

Jadranski derbi 7. kola regionalnog šampionata bio je lišen rezultatske neizvjesnosti u zavšnom kvartalu, ali je domaćin, uprkos činjenici da je od prvog minuta bio u vođstvu, morao da dodaje brzinu sredinom treće dionice pošto se slovenački sastav vraćao nekoliko puta sa dvocifenog minusa na samo pet poena zaostatka.

Gosti su, naime, u prvom poluvremenu koristili umor Barana koji su se dan pred utakmicu vratili iz Španije, i praktično bez pravog treninga odigrali meč sa Primorskom.

Ekipa iz Kopra je poslednji put zaprijetila u 25. minutu kada je prišla na 55:50, nakon čega se Mornar “razbudio” i serijom 11-1 za tri minuta obezbijedio mirnu završnicu meča.

U poslednjoj četvrtini razlika je u nekoliko navrata dostizala 23 poena a priliku da upiše prve ABA poene imao je Balša Živanović koji je na terenu proveo gotovo 3,5 minuta (4p, 2sk).

Mornar – Primorska 87:66 (25:18, 23:23, 18:12, 21:13)

MORNAR: Pulen 5 (3as), Gabriel 15 (3/7 za tri), Živanović 4, Nidam 11 (3as), Jeremić 9 (7sk, 3as), Šehović 6, Smit 9 (6sk, 3as), Vajthed 3 (4sk), Lazić 5, Vujošević, Vranješ 11 (3/6 za tri, 3sk), Luković 9 (4sk).

PRIMORSKA: Šuster, Durnik 6, Flerin, Rojc, Kastrati 20, Radulović 4, Hrabar, Macura 18, Nemanić 9, Vončina 9.