Mornar je odlično otvorio meč, dominirao prvih 14 minuta derbija a onda ušao u kontraritam i izgubio na gostovanju Budućnosti – 81:74.

U 14. minutu činilo se da Barani sigurno putuju ka drugom ovosezonskom trijumuf protiv ljutog rivala jer je na semaforu Morače stajao rezultat 21:36! Višak od 15 poena, međutim, izgubljen je za samo četiri minuta koliko je domaćinu trebalo da serijom 17-0 stigne do prvog vođstva na meču (38:36).

U finišu poluvremena Mornar je uspio da se vrati u vođstvo, trojkom Pulena uz zvuk sirene ode na 2veliku pauzu“ sa viškom od 2 poena (43:45).

U trećoj dionici Barani su održavali vođstvo sve do 30. minuta u kojem su podgoričani serijom 6-0 ponovo preokrenuli (60:57). prethodno, naš tim je u nekoliko navrata vodio i sa 6 poena razlike iako je „kuburio“ sa lošim šutem sa distance i pravio previše grešaka u organizaciji napada (Nidam izgubio čak osam lopti).

Iako je Budućnost u poslednjem kvartalu konsantno bila u vođstvu, meč je bio otvoren do poslednjeg minuta. NA 1:42 prije kraja razlika je bila 4 poena (76:72), ali u završnici nije bilo drame jer su Rid i Kobs imali mirnu ruku u prelomnim trenucima.

Budućnost – Mornar 81:74 (17:27, 26:18, 20:14, 18:15)

BUDUĆNOST:  Kobs 19, Ivanović 9, Edžim 2, Šehović 3, D. Nikolić 2, Apić 2, Mitrović 6, Dela Vale 7, Z. Nikolić 11, Rid 18, Žugić 12.

MORNAR: Pulen 17, Gabriel 10 (4sk), Živanović, Nidam 8 (5as, 8iz.l), Jeremić 8, Šehović 2 (4as), Smit 8 (8sk), Lazić 1, Vujošević, Vranješ 6, Bjelica 10, Luković 4 (3sk).