Mornar se probudio kad je bilo najvažnije i slavio protiv možda i najtežeg rivala ove sezone u ABA ligi!

U crnogorskom derbiju u okviru ABA lige, Barani su bili bolji od velikog rivala iz Podgorice: Mornar - Budućnost 100:92!

Pobjedom koja je iznenadila mnoge u košarkaškom regionu, ponajviše zbog silazne forme i kadrovskih problema Mornara, otvorila je šansu "Ponosu Bara" da u poslednjem kolu regularnog dijela sezone protiv Igokee u Laktašima pobjedom izbori plasman u plej off kao trećeplasirani na tabeli regionalnog prvenstva!

Ovakav epilog bilo je teško očekivati nakon što su gosti u 9. minutu poveli sa 13 poena razlike (18:31). Nakon toga je, međutim, otvorena kanonada trojki domaćina i Barani su minut porije poluvremena stigli do prvog vođstva  (51:50). Od tog trenutka, Budućnost je još samo dva put do poluvremena bila u vođstvu da bi u nastavku domaćin kontrolisao igru i rezultat na krilima Pulena i Nidama.

Mornar - Budućnost 100:92 (20:31, 37:24, 25:18, 18:19)

MORNAR: Pulen 32 (5/7 za tri, 2as), Gabriel 7 (6sk), Nidam 21 (3/5 za tri, 5as), Jeremić 8 (2/3 za tri, 3sk), Gordić 9, Šehović 3 (3sk), Smit 6 (2bl, 4uk.l) Lazić 3 (3sk), Vujošević, Vranješ, Bjelica 1, Luković 8 (6sk)

BUDUĆNOST: Kobs 26, Ivanović 8, Edžim 17, Šehovi, Nikolić 8, Apić, Mitrović, Dela Vale 11, Nikolić 4, Popović, Rid 15, Žugić 3.