Mornar je protiv Splita ispunio osnovni zadatak koji se imperativno ostavljao pred meč u Topolici - sa 16 poena razlike slavio je u jadranskom derbiju ABA lige u predstavi u kojoj je centralna figura bio Daren Rasel.

Amerikanac je drugi put ove sezone zaslužio zvanje MVP igrača kola nakon partije u kojoj mu je nedostajao samo jedan skok za tripl dabl učinak (37 poena, 11 asistencija, 9 skokova). Uz njega, fenomenalnu partiju prikazao je i Marko Pecarski (26 poena, 9 skokova), a dvocifren učinak imali su Antonio Vranković (11 poena, 4 skokova), Diong 10 poena, 6skokova) i Živanović (10 poena).

Ovakvim učinkom, nadoknađeno je odsustvo Vladimira Mihailovića koji je zbog povrede utakmicu posmatrao sa tribina.

Mornar Barko zlato - Split 104:88 (24:22, 28:26, 25:19, 27:2)

MORNAR: Rasel 37 (9sk, 11as), Živanović 10 (3sk), Pirs, Vranković 11 (3sk), Kovačević 2, Marljukić, Pecarski 26 (9sk), Vesković. Miković 2, Vujačić. Diong 10 (3sk), Vranješ 6.
SPLIT: Salivan 16, Gizdavčić 10, Runjić 14, Ukić 11, Jukić 7, Pekušić 5, Dubravčić, Nelosn 5, Mavra 18, Šarić 2.

Mornar je u prvoj četvrtini pogodio samo dvije trojke iz 10 pokušaja (gosti 7-3), imao je i slabiji procenat šut za dva poena (63,6 – 66,7 odsto), i tri promašena slobodna bacanja (7-4). Prednost od jednog posjeda na kraju kvartala (24:22), Barani su zaradili mnogo boljim skokom u odnosu na rivala (15-4), a posebno ofanzivnim (8-0), koji je domaćinu omogućio čak 15 poena nakog ofanzivnih skokova.

Sredinom prve dionice Mornar je poveo 12:3, činilo se da je uhvatio dobar ritam, ali su Splićani za tri minuta “istopili” taj zaostatak i trojkom Gizdavčića preokrenuli i poveli 16:15. Sa dva koša Antonija Vrankovića, Mornar je vratio vođstvo na 22:19 i sačuvao ga do kraja četvrtine, uz osam poena Marka Pecarskog bez promašaja za dva poena (4-4).

Obje ekipe su nastavile sa efikasnom igrom i u drugoj četvrtini, a Mornar je bio mnogo precizniji u šutu za tri poena (9-4), od čega je tri trojke pogodio Fets Rasel, koji je u ovoj dionici ubacio 15 poena, ukupno 19 za poluvrijeme. U prvih sedam i po minuta ove četvrtine se igralo, praktično, koš za koš, timovi su se smjenjivali u vođstvu, ne većem od tri poena, a onda je Mornar nakon koša Pecarskog i trojke Rasela poveo 52:45, manje od dva minuta do odmora. Do poluvremena nijedna ekipa nije više pogodila iz igre, ali je kod gostiju Mavra iz dvije akcije ubacio tri bacanja i smanjio zaostatak na dva posjeda (52:48), i pored velike dominacije domaćina u skoku na polovini meča (22-12).

Mornar je defanzivno odigrao najbolje u trećoj četvrtini, što je dalo rezultat, uz bolje procente šuta za dva i tri poena, te i dalje mnogo bolji skok od gostiju na kraju kvartala (32-21). Barani su polako počeli da “dižu” prednost, koja je tri minuta kraja iznosila 12 poena (70:58), a sve dileme, ako ih je više i bilo, riješene su na četiri minuta i 17 sekundi prije kraja, kada je Rasel u kontri, sa preko osam metara, pogodio šestu trojku na meču za nedostižnih 18 razlike (96:78). Amerikanac je već tada imao i 11 asistencija i devet skokova, ali do kraja meča nije uspio da stigne do tripl-dabla, ali jeste do 37 poena....

Mornar u narednom kolu, 10. decembra, gostuje Crvenoj zvezdi.