Prvu pobjedu u sezoni Mornar je izvojevao na terenu na kojem se to najmanje očekivalo ove jeseni – na gostovanju Fiatu u Torinu, jednom od favorita za osvajanje Eurokupa!

Do svog prvog trijumfa u Eurokupu crnogorski šampion stigao je, prije svega, zahvaljujući nevjerovatno partiji u drugoj četvrtini tokom koje je rivalu sa nekoliko NBA igrača, koju trenira legendarni Leri braun, ubacio 32 poena i “pobjegao” mu na 40:55!

Uslijedio je potom period dominacije domaćina koji je na izazov iz druge četvrtine odgovorio žestokom odbranom. Mornar je punih devet minuta bio u krizi koju najbolje oslikava podatak da je u tom interval ubacio samo dva poena (serijom 20:2 domaćin preokrenuo u 38. minutu na 60:57).

Ipak, u finišu ove dionice poenima Lukovića, Mornara i trojkom Volera vraćeno je samopouzdanje koje se pokazalo ključnim za ishod meča (62:64).

Fiat je i u poslednjem kvartalu uspio da relativno brzo preokrene rezultat – prvo da serijom 7-0 povede u 35. minutu 72:66, a potom da se, nakon što je Mornar trojkama Mićovića i Vranješa vratio vođstvo (74:75, 36. minut), još jednom preokrene na 80:78 u 38. minutu.

Od tada pa do kraja meča, viđena su još samo dva koša – oba Mornara i oba nakon šuteva iza linije 6,75! Prvo je Vranješ ubacio na 1:02 prije kraja za 80:81, da bi Rebić 18 sekundi prije kraja stavio tačku na odličnu partiju “Ponosa Bara” i ovjerio pobjedu.

FIAT Torino - Mornar 80:84 (23:23, 17:32, 22:9, 18:20)

Dvorana: „Palavela”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Kortes (Španija), Fric (Njemačka), Perandi (Estonija).

ŠUT ZA TRI POENA: FIAT 5/21, Mornar 12/34
SLOBODNA BACANJA: FIAT 13/19, Mornar 18/22
SKOKOVI: FIAT 23+12, Mornar 28+8
ASISTENCIJE:  FIAT 15, Mornar  13
UKRADENE LOPTE: FIAT 7, Mornar 5
IZGUBLJENE LOPTE: FIAT 7, Mornar 12

FIAT: Vilson 14, Rud 9, Anumba, Kar 9, Guajana, Poeta 3, Delfino, Kuzin 4, Makadu 8, Teljor 23, Koton 10.

Mornar: Karington (2as), Mićović 13 (3/8 za tri), Koenig 10 (2/5 za tri), Mijović, Mugoša 3 (1/3 za tri), Vujošević 2, Pavićević, Voler 11 (3/6 za tri), Vranješ 12 (2/8 za tri, 3as), Mornar 5 (4sk), Rebić 9 (1/4 za tri, 5as), Luković 19 (13 sk).