Bez Pulena i Nidama, nakon napornog putovanja do Kazanja, Mornar je uspio ni da zaprijeti na gostovanju Uniksu u 4. Kolu TOP 16 faze Eurokupa – 86:61.

Uz kadrovske probleme razlog ubjedljivog poraza u Kazanju, bio je i loš dan za većinu igrača zbog čega je viđeno neuobičajeno mnogo promašenih zicera i otvorenih šuteva za napadački sastav kakav je “Ponos Bara”

U prilog ovoj konstataciji podatak koji dovoljno govori o problemu Mornara u drugom duelu sa jednim od favorita eurokupa: Od 21 šuteva za tri poena samo tri su bila precizna!

Domaćinu je tako bio maksimalno olakšan posao pa se pitanje pobjednika nije postavljalo od poluvremena.

Nakon lošeg otvaranja meča (serija Uniksa 9-0), barani su pokušavali da se vrate ali jednostavno nije išlo. Sredinom druge četvrtine domaćin je serijom 11-0, stigao do viška od 17 poena  (38:21), poslije čega je rutinski održavao vođstvo i na kraju ga I uvećao.

UNIKS – Mornar 86:61 (27:17, 24:14, 16:10, 19:20)

GLEDALACA: 2.382. SUDIJE: Pastusjak (Poljska), Haliko (Estonija), Ambrosov (Ukrajina).

UNIKS: Braun 9, Kenan 14, Žbanov, Volters 7, Vajt 12, Klimenko 4, Uzinski 5, Smit 8, Morgan 8, Holand 11, Tiodor 2, Kolesnikov 6.

MORNAR: Gabriel 7 (2/3 za tri), Jeremić, Gordić 14, Šehović 2, Smit 8, Vajthed 11 (5as), Lazić, Vujošević, Hamilton 12 (8sk), Vranješ 7, Bjelica, Luković.

U narednom kolu, koje je na programu tek drugog marta, Mornar dočekuje Gran Kanariju.