Bez dva najbolja igrača, Mornar nije uspio da priredi novo iznenađenje u Eurokupu i ponovo savlada Gran Kanariju, iako je, činilo se dugo bio na dobrom putu da slavi protiv španskog tima  – 81:85.

Barani su u prvom poluvremenu dominiriali, dugo vodili sa dvocifrenom razlikom (najubjedljivije 42:29 u 15. minutu), prikazujući igru kojom su podsjećali na sjajne partije od prije dva mjeseca.

U finišu poluvremena i u trećoj četvrtini Mornar je stao u napadu i gosti su to iskoristili da preokrenu u 28. minutu na 58:60.

Uslijedio je period igre u ritmu koš za koš nakon čega je Beiran ubacio 7 poena u nizu za bijeg Gran Kanarie na 69:76.

Mornar se poslije tajm auta sa četiri poena Smita i trojkom Nidama vratio u egal (76:76), ali za više od toga u završnici nije bilo snage i koncentracije.

Beiran je na 51 sekundu prije kraja pogodio trojku za 78:83, jeremić uzvratio na 17 sekundi prije poslednjeg zvuka sirene 81:83, ali je poslje toga Sloter sa linije bacanja riješio sve dileme.

Teoretska šansa za plasman u četvrtfinale još postoji, mada je u sferi teorije: potrebno je da UNIKS sjutra savlada Andoru i naredne sedmice trijumfuje u Las Palmasu, a naš tim slavi na gostovanju Andori sa minimum pet razlike.

Mornar – Gran Kanaria 81:85 (27:18, 21:20, 16:25, 17:22)

MORNAR: Gabriel 6 (6sk), Nidam 17 (4/10 za tri, 7as, 4sk), Jeremić 15 (3/5 za tri, 4sk), Gordić 11 (3as), Šehović 6, Smit 11 (4sk), Lazić 2, Vujošević, Hamilton 8 (4sk), Vranješ, Bjelica, Luković 5 (5sk).

GRAN KANARIA: Kilpatrik 9, Balčerovski 6, Slouter 22, Dimsa 15, Šurna 6, Santana 3, Diop, Kostelo 10, Beiran 12, Stević 2.