Poslednji meč na domaćem terenu ove sezone u FIBA ligi šampiona Mornar je odigrao bez igrača iz prve petorke, što je češki Nimburk iskoristio da slavi ubjedljivu pobjedu u Topolici.

Mornar – Nimburk 66:98 (10:32, 21:26, 13:26, 22:14)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 900 SUDIJE: Pursanidis (Grčka), Baki (Turska), Bisuel (Francuska)

MORNAR: Jelenić 11, Šehović, Mugoša 2, Pavić 9, Begić 8, Vujošević 3, Pavićević, Voler, Markota 2, Vranješ 26.

NIMBURK: Buker 14, Benda 8, Peterka 15, Dalton 4, Kriz 10, Rodić 9, Hankins 8, Hruban 16, Safarik 11, Tuma 3.

Epilog duela bio je poznat, praktično, već nakon prve četvrtine koju su gosti dobili sa 22 poena razlike, igrajući presing po čitavom terenu na šta Barani bez prave “jedinice” nisu imali odgovor. Da nevolja za domaćina bude veća, Čehe je išao i šut za tri (6/10 u prvoj četvrtini)…

U drugoj dionici, Mornar je konsolidovao redove i uhvatio bolji ritam ali su sudije sa nekoliko čudnih odluka ustalasale strasti na parketu. Nakon protesta Begića zbog nedosuđenog faula u reketu Nimburka suđene su tehničke njemu i klupi Mornara, u sledećem napadu i nesportska Lazaru Pavićeviću nakon koje su gosti “pobjegli” na +29 (21:50).

U nastavku meča, nažalost, stvari su krenule još gore po naš tim – Nimburk je i dalje igrao presing i grizao za svaku loptu i serijom 16-0 za četiri minuta pobjegao na nedostižnih 31:74.

U sastavu Mornara večeras nije bilo kompletne prve petorke (Nidam, Pulen, Heris, Bjelica, Luković), dok je Šehović bio na klupi ali nije ulazio u igru. Nažalost, Baranima nije mogao da pomogne ni novajlija Ajzea Vajthed jer nije bio registrovan za ovaj meč a nedostatak pravog plejmekera u redovima Mornara najviše je olakšao posao češkom timu.