Mornar slavio protiv Budućnosti u Podgorici u prvoj utakmici finala plej - ofa Superlige (84:77)! Barani na putu do titule vode 1:0 u seriji, a naredna utakmica se igra u subotu u Topolici

Još jedna neizvjesna završnica, još jedan okršaj sa dosta lijepih poteza, još jednom derbi… I još jedna pobjeda Mornara - treća ove sezone, uz četiri Budućnosti.

Mornar je u prvoj utakmici finala plej - ofa Superlige savladao Budućnost u Sportskom centru Morača rezultatom 84:77!

Dakle, Mornar je napravio veliki korak ka tituli napravivši brejk. Međutim, finalna serija za šampiona Crne Gore je tek počela.

Prelomni trenuci su se desili u prvoj četvrtini i u finišu. U prvoj dionici je Mornar napravio veliku razliku zahvaljujući Strahinji Mićoviću koju je Budućnost morala da stiže, a u finišu je pri jedinom izjednačenju (72:72) Derek Nidam postigao nevjerovatnu dvojku i trojku koja je dotukla “plave”.

Najefikasniji u redovima Mornara bili su Nidam sa 33 poena, Mićović sa 21, te Rejli Ros sa 13, dok su kod Budućnosti odskočili Gordić sa 20 i Barović sa 17.

Budućnost je ušla u zamku Mornara od samog starta! A to je značilo da nas do samog kraja čeka izuzetno zanimljiv meč. “Mornari” su imali 7:0, pa 10:2, “plavi” su uspjeli da se vrate, ali nikako da preokrenu. Mornar je otišao na 23:11, a prva četvrtina je završena rezultatom 27:18.

Glavni akter je bio Strahinja Mićović sa nevjerovatnih 14 poena za deset minuta!

Druga četvrtina je bila slična. Mornar je igrao sjajno u napadu, protok lopte je bio odličan, a Budućnost za to nije imala odbranu. Nikola Ivanović je smanjio na 29:23, činilo se da šampion ABA lige hvata priključak, ali opet se ekipa Mihaila Pavićevića razgoropadala.

Nova dvocifrena razlika (35:25) je viđena na šest minuta do kraja, ali je onda četa Aleksandra Džikića trojkama Nemanje Gordića, Danila Nikolića i Kajla Lendrija na odmor otišla sa pristojnih pet poena zaostatka - 38:43.

Nakon dogovora u svlačioni razigrao se reprezentativac Crne Gore Derek Nidam, održavao je prednost Mornara, sjajnim prodorima i trojkama je rušio agresivnu odbranu Budućnosti, pa je tako stigao da upiše 12 poena za deset minuta. Sa druge strane, “plavi” su uspjeli da ostanu na minus pet nakon treće dionice (61:56), sa idejom da jurnu u posljednjem kvartalu.

Nidam je sa dodatnih sedam poena u četvrtoj četvrtini držao Mornar u životu, ali se Budućnost nekako probudila i zaigrala čvršće, da bi trojka Alekse Ilića na pet minuta do kraja podigla malobrojnu publiku na noge, jer je na semaforu pisalo 67:68.

A prvo izjednačenje na utakmici je stiglo na 2:49 do kraja kada je Nemanja Gordić iskoristio dva bacanja!

Međutim, do kraja utakmice je briljantan bio Nidam, koji je uzeo ključeve od utakmice i zaključao je! I donio veliki brejk Mornaru!

Budućnost VOLI - Mornar 77:84 (18:27, 20:16, 18:18, 21:23)

DVORANA: Morača, GLEDALACA: 900. SUDIJE: Dragojević, Jokić (Podgorica), Rutešić (Nikšić).

BUDUĆNOST VOLI: Ivanović 7 (4-3), Slavković, Su. Šehović 6 (1-0), Barović 17 (6-5), Se. Šehović, Starovlah 2 (2-2), Gordić 20 (4-4), Ilić 5, Z. Nikolić 4, Gibson 4 (3-2), Lendri 5, D. Nikolić 7 (2-2).

MORNAR: Pavićević, Ćalić, Mićović 21 (6-5), Nidam 34 (8-7), Mijović, Pavić 2, Vujošević 4 (3-2), Ros 13 (8-5), Vranješ, Bakić, Luković 10 (2-0).