Mornar je slavio na gostovanju Ulcinju, u 2. kolu Super lige, ali ne rutinski i bez stresa kako se možda očekivalo nakon ubjedljive partije na startu šampionata.

Ulcinj 1976 - Mornar 78:85 (21:16, 22:23, 14:26, 21:20)

Ulcinj 1976: Jovetić, Džons 8, Kusovac 20, Džaković 5, krivokapić 19, Ajdari, Vuković, Mirković 17, Čičić, Knežević 9.

Mornar: Jelenić 16 (4sk), Mićović 11 (5sk), Mijović 2, Mugoša 2, Marljukić, Pavić 11 (9sk), Vujošević, Pavićević 1, Vesković, Vranješ 15 (4sk, 4as), Rebić 14 (4sk, 4as), Luković 13 (14 sk)

Izabranici Mihaila Pavićevića dobro su rezultatski otvorili su meč u Ulcinju, poveli 8:0 a na prvi koš domaćina čekalo se duže od pet minuta. U finišu prve i početkom druge četvrtine gledana je, međutim, potpuno druga slika na terenu.

Domaćin je za nepuna tri minuta serijom 16-2 preokrenuo rezultat i odlijepio se na 30:16! Mornar je priključak uhvatio serijom 11-0 u kojoj je kapitalni doprinos sa tri vezane trojke dao Ivan Jelenić.

Na novo vođstvo Mornara čekalo se, međutim, do početka drugog poluvremena nakon čega prednost nije ispuštana do kraja ali nijednog trenutka nije prelazila 8 poena.

Na tri minuta prije kraja Ulcinj je prišao na samo 4 poena ali u samoj završnici ipak nije bilo rezultatske dramatike.

Nakon odličnog šuterskog izdanja protiv jedinstva na startu Super lige, Mornar je u Ulcinju kuburio u šutu sa distance (8/32). Izuzetak je bio samo Ivan Jelenić koji je pogodio polovinu od 10 šuteva iza 6,75.