Mornar je bio ubjedljiv u 3. kolu Super lige, u duelu do večeras neporaženom Sutjeskom – 106:87!

Za rezime priče o najboljoj igri Barana od starta domaćeg prvenstva dovoljno je dodati da je trener Mihailo Pavićević ponovo dao šansu svim igračima iz rostera te da samo junior Miloš Kostić nije proveo na terenu duže od 10 minuta!

Mornar je, pri tom, veći dio meča odigrao bez Nemanje Vranješa koji je zbog dvije nesportske lične isključen. Uz njega (proveo na terenu jedva desetak minuta), manju minutažu pred derbi prvenstva protiv Budućnosti u srijedu, imali su i Luković (18 minuta), pa i Rebić (20 minuta).

Udarna snaga Barana u meču sa Nikšićanima bio je Marko Mugoša koji je večeras imao gotovo besprekornu šutersku rolu (5/6 za tri, 2/3 za dva), i bio najefikasniji pojedinac na terenu (23 poena).

Meč je i definitivno bio prelomljen u 3. četvrtini kada se domaćin odlijepio na 17 poena razlike. Najveća razlika zabilježena je u 34. minutu kada su Barani stigli do 28 poena viška (96:68).

Mornar – Sutjeska 106:87 (26:21, 31:27, 28:20, 21:19)

Dvorana: Topolica Gledalaca: oko 800 Sudije: Miloš Koljenšić,Ognjen Jokić,Vladan Šundić

Mornar: Jelenić 12 (4as), Mićović 15, Mijović 10, Mugoša 23 (4sk), Marljukić 6, Pavić 11 (6sk), Vujošević (6sk), Pavićević 5 (4as), Kostić, Vranješ 3, Rebić 8 (7as), Luković 13 (5sk).

Sutjeska: Goranović, Pavlićević 12, Gardašević 3, Vulević 3, Knežević 10, Ćalić, Vujović 12, Spasojević 18, Vuković 3, Brkić 11, Lalović 13, Varajić 2.

TABELA: Budućnost 6, Mornar 6, Sutjeska 5, Lovćen 4, Ulcinj 3, Jedinstvo 3.

PAROVI 4. KOLA (1. maj): Sutjeska - Jedinstvo 1950, Ulcinj 1976 - Lovćen 1947, Mornar - Budućnost Voli.