Sudija Radomir Vojinović oštetio je Mornara 6,8 sekundi prije kraja finala majstorice Superlige, kada je dosudio nesportski faul Strahinji Mićoviću nakon kontakta sa Nemanjom Gordićem, ali utakmica zbog toga nije poništena što znači da titula šampiona ostaje u vitrinama podgoričkog kluba - epilog je priče koja je obilježila finale crnogorskog prvenstva.

Sudijska komisija KSCG u sastavu Veselin Begović, Zoran Šutulović i Mile Lakićević, ocijenila je na sastanku održanom u prostorijama crnogorske Kuće košarke da je žalba Mornara na odluku sudije Vojinovića bila opravdana. Nakon odgledanog snimka sporne situacije navedene u žalbi Komisija je konstatovala sljedeće:

„U navedenom vremenu tj. 6.8 sekundi prije kraja četvrte četvrtine, sudija Radomir Vojinović je loše procijenio i donio pogrešnu odluku da nakon kontakta između igrača broj 10 KK Budućnost Voli Nemanje Gordića i igrača broj 4 KK Mornar Bar Strahinje Mićovića dosudi ličnu grešku igraču broj 4 KK Mornar Bar Strahinji Mićoviću koja automatski po pravilima igre mora biti sankcionisana sa nesportskom greškom (u poslednja dva minuta četvrte četvrtine svaki faul prije nego što se lopta izvede mora biti sankcionisan kao nesportska greška). Navedeni kontakt prouzrokovao je igrač broj 10 KK Budućnost Voli Nemanja Gordić tako što je uhvatio igrača broj 4 KK Mornar Bar (hooking) koji se nalazio u legalnoj odbrambenoj poziciji".

Sudijska komisija predložila je da se od naredne takmičarske sezone tj. od početka plej ofa  u Propozicijama Erste lige predvidi uvođenje IRS sistema (mogućnost pregledanja ponovljenog snimka).

"Ovaj sistem bi umnogome pomogao da se ovakve ili slične situacije izbjegnu i prevaziđu. Naglašavamo da ovaj sistem već koriste: FIBA, Evroliga, ABA liga i mnoge nacionalne federacije za svoja takmičenja", navodi se u saopštenju KSCG nakon sjednice Sudijske komisije.​

Peta utakmica finala, odigrana 29. maja (76:72), ipak nije poništena uz obrazloženje:

"Imajući u vidu da se ne radi o materijalnoj povredi pravila igre, peta utakmica finala play off-a između KK Budućnost Voli i KK Mornar Bar je registrovana postignutim rezultatom 76:72 u korist KK Budućnost Voli.