Budućnost Voli savladala je Mornar Barsko zlato 83:76 u prvoj utakmici finala plej-ofa za titulu državnog prvaka.

Barani su od početka vodili, držali sve konce igre u svojim rukama, ali su popustili u posljednoj četvrtini koju su izgubili 17 poena razlike i u kojoj su primili 31 poen. Tako je izostao “brejk”, koji se prosto nazirao u vazduhu “Morače”, pa će Mornar, u sjutrašnjem, drugom duelu, u dvorani “Topolica”, pred svojim navijačima, nastojati da izjednači u seriji i ponovo krene “od nule”.

Strahinja Mićović ističe da ne bi bilo nezasluženo da je Mornar dobio prvi meč i da nije dobar osjećaj poslije onakvog poraza.

Analiziraćemo dvije-tri situacije u kojima smo pogriješili, što je iskusni domaći tim iskoristio i poveo u seriji. Probaćemo da ne ponavljamo greške u sjutrašnjoj utakmici u Baru. Očigledno je da moramo da imamo kontinuitet dobre igre svih 40 minuta, ukoliko želimo da savladamo Budućnost. U srijedu imamo prednost domaćeg terena, priliku da izjednačimo i nivelišemo poraz iz prvog meča. Svejedno je hoćemo li dobiti treću ili petu utakmicu, jednu u Podgorici moramo dobiti kako bismo osvojili titulu. Prokockali smo šansu na startu, ali šta je tu je, idemo dalje, taj meč smo arhivirali. Učinićemo sve da u drugom susretu dobijemo Budućnost i u dobrom raspoloženju odemo na treći duel u Podgorici”, kazao je Strahinja Mićović.

Sjutrašnja (srijeda) utakmica između Mornara Barskog zlata i Budućnost Volija, u dvorani “Topolica”, počinje u 18 časova. Ulaz je besplatan.