Sjajna košarka u finalu Kupa Crne Gore i pobjeda Budućnosti u meču u koji je bio otvoren do poslednjih sekundi - 87:83!

U nikad boljem finalu Kupa Crne Gore pobjednik je odlučen bukvalno u poslednjim sekundama. Mornar je još jednom dokazao da ima klasu za veliku scenu ali je srećnija i skoncentrisanija u završnici bila Budućnost.

Predstavi u Morači nije nedostajalo preokreta a na kraju je “zaslađena” i dramatičnom završnicom nakon što se u poslednja tri minuta ušlo rezultatom 77:77.

U odlučujućim trenucima Barani su promašili nekoliko šuteva iza linije 6,75, Podgoričani pogodili sve penale I to je, ispostavilo se, odlučilo pobjednika. Na 2,5 minuta prije kraja Gordić je prekinuo dugi period bez koša na obje strane, Nidam trojkom u sledećem napadu preokrenuo (79:80), ispostavilo se za poslednje vođstvo Mornara na meču.

Već u sledećem napadu Gordić je vratio trojku za novi preokret i vjerovatno ključni trenutak meča. U završnici Barani su pokušali da se vrate dalekometnom paljbom ali su pogodili samo jedan od četiri  šuta iza linije 6,75 dok su Podgoričani sa penala naplaćivali lake faule rivala.

Burna završnica mogla se naslutiti već u prvoj četvrtini u kojoj je Mornar "bježao" osam poena a domaćin je završio u plusu od četiri. Tokom drugog perioda Budućnost je djelovala stabilnije ali su Barani dobrim ritmom u finišu uspjeli da uhvate priključak, da bi u trećoj prikazali jednu od najboljih partija ove sezone.

U 27. minutu Vujošević je nakon petominutne dominacije svog tima promašio sa penala priliku da digne razliku na deset poena (56:64). Umjesto bijega Mornara na plus 10, tri minuta kasnije Budućnost bila u vođstvu (72:70).

Barani su sredinom poslednje dionice imali ponovo priliku da se odlijepe ali su nakon vođstva 74:77, loše odigrali nekoliko napada što su Podgoričani iskoristili da pređu u rezultatsku inicijativu i potom naplate znatno veći broj slobodnih bacanja od rivala...

Budućnost - Mornar 87:83 (30;26, 21:20, 16:24, 20:17)

BUDUĆNOST: Ivanović 15, Su. Šehović, Se. Šehović 5, Starovlah, Gordić 16, Bojić, Ilić 4, Z. Nikolić 13, Gibson 19, Popović 2, Lendri 10, D. Nikolić 2.

MORNAR: Pavićević, Ćalić, Mićović 21, Nidam 16, Mijović, Pavić 3, Vujošević, Mugoša, Ros 18, Vranješ 6, Bakić 2, Luković 17.