Bez Vajtheda, umorni od dva vezana derbija protiv Budućnosti u tri dana, košarkaši Mornara namučili su se u duelu sa FMP-om ali su uspjeli da riješe pitanje pobjednika prije završnice – 84:74.

Baš kako je šef struke Barana Mihailo Pavićević i najavljivao borbena i odmorna ekipa iz Beograda bila je nezgodan rival nakon proslave plasmana našeg tima u TOP 16 Eurokupa.

Na početku meča činilo se da će Mornar silovitim startom obeshrabriti protivnika ali su se nakon bijega domaćina na 8:2, gosti za tri minuta vratili i preokrenuli na 11:13 (6. minut). Od tog trenutka pa do sredine poslednje četvrtine gledana je igra uglavnom u ritmu “koš za koš”, tokom koje su se dvije ekipe smjenjivali u vođstvu koje nije prelazilo 4 poena.

Srećna okolnost za “Ponos Bara” bila je u činjenici da je Džejkob Pulen i večeras bio raspoložen za “dalekometnu paljbu”. Uz njega, odlično je posao odradio Derek Nidam koji je u odsustvu Vajtheda morao na terenu da provede 34 minuta tokom kojih je imao pored 10 poena i 9 asistencija, 4 ukradene lopte i 3 skoka.

Pobjeda protiv FMP-a imala je i dodatnu čar zbog toga što je meč uživo nakon dva mjeseca odsustva zbog bolesti pratio iz prvog reda predsjednik Mornara Đorđije Pavićević.

Mornar – FMP 84:74 (20:22, 21:18, 22:23, 21:11)

DVORANA: Topolica SUDIJE: Saša Pukl, Tomislav Hordov, Krunoslav Peić

MORNAR: Pulen 29 (4as), Gabriel 6 (3sk), Nidam 10 (9as), Jeremić 6, Šehović, Smit 11 (5sk), Mugoša, Lazić 5, Vujošević, Vranješ 4 (6sk), Bjelica 8 (7sk), Luković 5.

FMP: Lazarević 11, Čović 10, Lešić 16, Čarapić 5, Simović, Radovanović 2, Pecarski 6, Šešlija, Nenadić 18, Radonjić, Popović, Đorđević 6.

Naredna dva meča u ABA ligi Mornar igra u gostima Cedevita Olimpiji u nedjelju i Borcu u Čačku tri dana kasnije (odloženi meč 4. kola).