Izjave poslije utakmice Mornar – FMP 84:74

Mihailo Pavićević, trener Mornara:

Uključujući i one utakmice u Evrokupu, ne pamtim da nas je jedna ekipa više izmorila pd FMP-a. Moram, zaista, da čestitam svojim igračima da su izdržali sve ovo večeras i na kraju, na iskusto, priveli meč kraju. Inače, ne daj Bože da smo ušli u egal, svašta je moglo biti. Na dva razlike, imali su tri otvorene trojke i promašili, tako da je bolje da ne pričamo šta bi bilo da je bilo.
Svi znaju koliko cijenim ovaj tim i FMP kao klub, koji pravi i igrače i rezultat. Uvijek sam govorio: žmureći ću uzeti svakog igrača iz FMP-a jer znam da ću dobiti školovanog igrača koji će moći da zadovolji bilo kojem zahtjevu. Pogledajte samo koliko je u Zvezdi košarkaša iz FMP-a.
Želio bih da odam priznanje i prethodnom treneru, kolegi Jovanoviću, koji je godinama obavljao dobar posao, ali i mladom kolegi Đeriću, koji ga je naslijedio, želim svu sreću u radu. Vidjeli ste sa koliko energije je vodio utakmicu. Na mladima, očigledno, svijet ostaje. Podatak da su imali 19 ofanzivnih skokova govori sa kojom energijom su igrali večeras.
Druga stvar je da kod svake promjene trenera uvijek prve dvije, tri ili pet utakmica postoji motivacija više, svi igrači hoće da se dokažu novom treneru i na to sam skretao pažnju svojim igračima.
U prvom poluvremenu nismo bili na nivou koji želimo. Davali su mnogo lakih poena i već tada imali 13 ofanzivnih skokova. Nismo bili koncentrisani. Međutim, u drugom poluvremenu shvatili smo da samo izuzetno čvrstom odbranom i pametnim napadom možemo doći do pobjede. Na kraju se ispostavilo da je prevagnulo iskustvo i kvalitet koji posjedujemo ove godine.“

Bojan Đerić, trener FMP-a:

Mislim da je publika mogla da uživa u dobroj borbi ovih mladih momaka, koji moraju da nauče još neke stvari, prije svega da imaju više poštovanja prema sebi, da bi naučili da pobjeđuju utakmice. Mi smo dali sve od sebe u ovom momentu. Od srca, ali baš od srca čestitam Mornaru na zasluženoj pobjedi. Čestitam im i na svim uspjesima koje postižu u posljednje vrijeme i želim da im se to duplira u narednom periodu. Drago mi je zbog Bara da sve ide u pozitivnom smjeru. Divni ljudi vode ovaj klub. Mi smo dočekani tako da smo se osjećali kao da smo kod svoje kuće i ako budemo pametni, znaćemo to da cijenimao i vratimo kada bude bilo potrebno.
Neke stvari nam ne idu od ruke u posljedne vrijeme. Mislim konkretno na slobodna bacanja, u prvom poluvremenu šutirali smo penale 9:4. Slobodna bacanja su nas koštala prošlu utakmicu. Generalno, ova utakmica mi daje podstrek. Vidjećemo, dobri su to momci, moraju da budu dobri i na terenu kao što su privatno.
Tražio sam od njih prije utakmice da daju sto odsto ne zbog toga da bi dobili ili izgubili utakmicu već da ih protivnik poštuje i da bi ih poštovali ljudi koji ih posmatraju. Presudilo je, ipak, to što ovdje ekipu vodi trener za koga se zna šta radi i kako radi u posljednjih nekoliko desenija, kao i kvalitet koji imaju, mislim i na strane i na domaće igrače, uz neko naše neiskustvo.