Mornar je protiv najtrofejnijeg člana AdmiralBet ABA lige odigrao najbolju defanzivu ove sezone, plijenio borbenošću i željom ali to je bilo dovoljno samo za tijesan poraz protiv Partizana - 64:66!

Za koš više i iznenađenje protiv velikog rivala, Ponosu Bara nedostajao je, prije svega, bolji šut za tri poena 3/21 šut iza 6,75). Nakon duela šef struke Mornara Mihailo Pavićević skrenuo je pažnju i na preveliki respekt prema rivalu s kojim su njegovi izabranici ušli u meč, zbog čega su na poluvremenu gubili sa 14 poena razlike. U drugom poluvremenu gledana je, međutim, partija koju je i sam Pavićević ocijenio kao kao izdanjem u kojem bi uvijek želio da gleda svoje izabranike na čemu im je po završetku predstave u svlačionici i čestitao.

Nakon igre u prvom poluvremenu činilo se da će "crno-bijeli" pješke stići do trijumfa u Topolici. Barani su u ovom periodu pogodili samo jednu trojku iz 10 pokušaja (gosti 10-4), bili slabiji i u skoku (šest skokova manje tokom prvih 20 minuta). Glavna prednost Partizana bio je, međutim, sjajan protok lopte o čemu svjedoči čak 13 asistencija u ovom periodu.

Mornar je u prvoj četvrtini držao rezultatski priključak samo četiri minuta (8:10), nakon čega je viđe Partizanov bijeg na 8:22. Raspoložen u napadu u ovom vartalu bio je samo Mihailović (4-4 šut za dva poena). U drugoj četvrtini domaćin je u nekoliko navrata uspijevao da priđe na jednocifreni zaostatak ali ne i da uhvati priključak. Na dva i po minuta prije velike pauze viđena je, međutim, rekordna razlika (41:26).

Domaćinu nije proradio šut za tri ni u trećoj dionici (0/6), ali je sjajnom odbranom uz visok procenat šuta za dva peona (68 odsto), uspio da priđe na osam poena (49:41), pred završnu dionicu.

U završnom kvartalu Barani su zaigrali još žešće i učinili finiš utakmice dramatačinim: trojkom Jeremića nakon 30-ak sekundi Barani su prišli na pet razlike (49:44). da bi minut i po prije kraja propustili priliku da u samu završnicu uđu sa košem zaostatka. Najbolji pojedinac meča Gordić u kontri nije realizovao polaganje pri rezultatu 59:55. Uslijedila je trojka Smailagića za, ispostavilo se, nedostižnih 62:55, 63 sekundi prije kraja. U poslednjem minutu Ponos Bara uspio je samo da smanji razliku na dva poena.

Mornar Barsko zlato - Partizan 64:66 (16:27, 13:16, 12:6, 23:17)

DVORANA: Topolica. SUDIJE: Pukl, Majkić (Slovenija), Porobić (Bosna i Hercegovina).

MORNAR: Mihailović 8 (3as), Mićović 6, Jeremić 8, Živanović, Šehović 7, Smit 10 (8sk), Gordić 18 (5sk, 7as), Rakočević, Lazić, Marljukić, Mozli 7 (7sk).

PARTIZAN: Kuruc, Ledej 11 (2-2), Zagorac 4, Avramović 5, Koprivica 14, Dangubić 2, Smailagić 18, Miletić, Mur 1, Glas 8, Trifunović, Madar 3.

U poslednjem meču polusezone u Adriatik ABA ligi, Mornar sledeće subote gostuje podgoričkom Derbiju.