Mornar Barsko zlato je zadržao perfektan skor u duelima sa MZT-om i nakon petog okršaja protiv makedonskog ABA ligaša!

U 6. rundi regionalnog prvenstva Barani su na gostovanju u skoplju prekinuli seriju od tri poraza i stigli do treće ovosezone pobjede: MZT - Mornar Barsko zlato 77:94.

Ponos Bara je do trijumfa u makedonskoj prijestonici stigao zahvaljujući dominaciji u drugom poluvremenu kada su izabranici Mihaila Pavićevića maksimalno pojačali odbranu. Da utisak bude još bolji, Mornar je slavio protiv MZT-a timskom igrom u kojoj su odličan učinak imali glavni košgeteri ekipe Vladimir Mihailović sa 25 i Deron Fets Rasel sa 22 poena. Pored njih dvojice, još trojica igrača barskog tima su imala dvocifren poenterski učinak, i to je bilo ključno za epilog duela: Marko Pecarski sa 13 poena i sedam skokova, Antonio Vranković 12 poena i šest skokova, te Nemanja Vranješ 11 poena i četiri skoka. Milija Miković je pogodio sva tri šuta za dva poena…

U prvom poluvremenu gledan je duel "spuštenog garda", tokom kojeg je MZT vodio tokom prva tri i po minuta vodio, do pet razlike, da bi Mornar serijom 6:0, preokrenuo za prvo vođstvo (12:11), na pet minuta i 23 sekundi prije kraja. Domaćin je odmah uzvratio istom mjerom i poveo sa sedam poena razlike (21:14).

Trojkom Maksvela i koše Krstevskog, nakon nešto više od minut igre u drugoj četvrtini MZT je došao do maksimalnih “plus osam” (32:24) u prvom poluvremenu. Mornar se vratio sredinom druge dionice serijom 9:0 za 90 sekundi i novo vođstvo (39:35). Domaćin je na veliki odmor, ipak, otišao sa tri poena prednosti (47:44).

U nastavku je gledana sasvim drugačija slika na terenu a pobjednik je odlučen već u trećoj dionici u kojoj su Barani dozvolili rivalu da ubaci samo 10 poena! Ovaj period otvoren je serijom 9:0 (53:47), da bi epilog meča bio najavljen novom serijom i to 13:0 za "bijeg" na 67:54 pred poslednji kvartal.

Mornar je u posljednjoj četvrtini rutinski čuvao dvocifrenu prednost, MZT nije uspijevao da priđe bliže od osam poena, posljednji put na šest i po minuta prije kraja (74:66), da bi gosti u finišu uvećali prednost do konačnih i rekordnih 17 razlike…

MZT - Mornar Barsko zlato 77:94 (27:22, 20:22, 10:23, 20:27)

MZT: Krstevski 22, Maksvel 9, Mićović 2, Kofej 14, Robev, Magdevski 5, Mekić, Ivej 8, V. Stojanovski 2, D. Stojanovski 13, Jigitoglu 2, Pandev.

MORNAR: Rasel 22 (5as, 3sk), Mihailović 25 (5sk, 3as), Živanović, Pirs, Vranković 12 (6sk),  Kovačević, Marljukić, Pecarski 12 (7sk), Miković 6, Vujačić 3, Diong 2 (4sk), Vranješ 11 (4sk).

Mornar u narednom kolu, 20. novembra, dočekuje Megu.