Prije komentara utakmice, u kojoj je barski tim u gostima savladao MZT 94:76, u 6. kolu ABA lige i prekinuo seriju od tri poraza, trener Mornara Mihailo Pavićević je zahvalio domaćinu na gostoprimstvu u Skoplju i najavio “revanš istom mjerom i u Baru”.

I ovu utakmicu, kao prethodne dvije, počeli smo izuzetno nervozno, dosta neorganizovano u odbrani i napadu. Dva posljednja poraza su ostavila traga, pogotovo neočekivani kod kuće od SC Derbija, spletom raznoraznih okolnosti, ali isključivo mojom odgovornošću. Srećom, uspjeli smo da zaustavimo nalete MZT-a u tranziciiji u prvom poluvremenu, i nismo dozvolili da se odlijepe, iako smo imali velikih problema u odbrani”, rekao je Pavićević.

Mornar je cijelu utakmicu igrao efikasno u napadu, ali je u nastavku popravio odbranu.

U drugom poluvrijemu je bila druga slika, ušli smo sa drugom idejom kako da branimo njihove kretnje, što je dalo rezultata. Bili veoma izuzetno pametni i mudri u napadu, znali gdje treba da ih napadamo, iz kog rasporeda, što nam je omogućilo dosta otvorenih šuteva spolja, što smo pogodili. Čestitam mojim igračima na odličnoj pobjedi, svaka pobjeda na strani u ABA ligi je suvo zlato. Došla je u pravom trenutku pred pauzu zbog reprezentacije, i odlazimo na odmor u zaista dobrom raspoloženju”, dodao je trener Mornara.

Trener MZT-a Alesandar Petrović je razočaran, glavni razlog poraza je vidio u skoku, segmentu u kojem je gost dominirao.

Protivnik je imao dosta ofanzivnih skokova – 12. Od tih skokova su napravili dosta otvorenih šuteva. U trećoj četvrtini je bilo 52:53, mislim da su naredna tri minuta bilo odlučila ko će da pobijedio. Nismo pravili kontranapade, izbacivali smo lopte. Umjesto realizacije kontre „dva na jedan”, izlazile su lopte. Bespotrebno smo se uspaničili, bez ideje”, rekao je Petrović.

Protivnik je znao šta hoće, njihova dva glavna plejmejkera ​​Rasel i Mihailović su, naravno, držali loptu u rukama i po potrebi poentirali i dijelili asistencije. Danas je naš skok bio katastrofalan i tu smo izgubili meč. Mornar je imao 15 skokova više od nas, šteta je stvarno, dobro smo počeli. Ovo je jaka liga, ali MZT neće odustati. Biće teško, moramo mnogo da radimo”, dodao je trener MZT-a.