Drugi put ove sezone Mornaru ni 95 poena ubačenih u koš Budućnosti nisu bila dovoljna za trijumf u Baru!

U ABA ligi (95:99), Budućnost je spriječila preokret u finišu a u derbiju Super lige Mornar je na sekundu prije kraja izgubio vođstvo i pobjedu trojkom Edvina Džeksona!

U okršaju sa desetostrukim šampionom Crne Gore, Mornar je ovog puta odlično otvorio meč i u finišu prvog kvartala stigao do, ispostavilo se, rekordnih 12 poena viška (27:15). Budućnost je brzo uhvatila priključak (33:31, 15. minut), a u u 17. minutu na kratko i rezultatsku inicijativu (37:39).

Trojkama Rebića i Vranješa, Mornar je odmah uzvratio i na poluvrijeme otišao sa 4 poena viška. U drugom poluvremenu gosti su u tri navrata serijama 8-0 uspijevali da pobjegnu na 7 poena razlike (55:62 - 26. minut, 66:72 - 29. minut, 85:91 – 37. minut), ali su Barani svaki put uspijevali odmah da adekvatno odgovore i uhvate priključak ili preokrenu.

Poslednji povratak obećavao je pobjedu jer je Ivan Jelenić za manje od pola minuta dva čputa pogodio iza 6,75 za izjednačenje na minut i 46 sekundi prije kraja (91:91)! Pola minuta kasnije Luković je donio Mornaru vođstvo (93:91), na 10,5 sekundi prije kraja još jednom (95:93), ali poslednju su imali gosti, preciznije Edvin Džekson koji je sekundu prije kraja ubacio trojku preko ruku Strahinje Mićovića…

Mornar – Budućnost 95:96 (29:20, 18:23, 23:25, 25:24)

DVORANA: Topolica GLEDALACA. 1,500 SUDIJE: Miloš Koljenšić,Radomir Vojinović,Ognjen Jokić

ŠUT ZA TRI: Mornar 9/30, Budućnost 13/27,
ŠUT ZA DVA: Mornar 23/8, Budućnost 20/36,
SLOBODNA BACANJA: Mornar 22/34, Budućnost 17/23,
SKOKOVI: Mornar 16+15, Budućnost 20+15,
ASISTENCIJE: Mornar 22, Budućnost 21,
IZGUBLJENE LOPTE: Mornar 9, Budućnost 14,
UKRADENE LOPTE: Mornar 7, Budućnost 6,

Mornar: Jelenić 9 (2/6 za tri), Mićović 2 (5sk), Mijović, Mugoša 6, Marljukić, Pavić, Vujošević, Pavićević, Kostić, Vranješ 29 (3/12 za tri), Rebić 20 (3/5 za tri), Luković 25 (12sk).

Budućnost: Džekson 22, Su. Šehović 11, Barović 14, Se. Šehović 14, Starovlah 2, Gordić 5, Z. Nikolić 7, Drobnjak, Bel 14, D. Nikolić 7, Žugić.