Mornar nije nastavio seriju dobrih partija i na gostovanju Lovćenu, u 5. kolu Super lige, iako se nakon prve četvrtine činilo da su izabranici Mihaila Pavićevića zaboravili nesrećan poraz prie dva dana od Budućnosti.

Lovćen 1947 – Mornar 76:71 (17:30 23:17 24:10 12:14)

DVORANA: Lovćena GLEDALACA: 1,100 SUDIJE: Ognjen Jokić, Zoran Radulović, Mladen Lučić

Lovćen: Bogdanović, Hadžibegović 9 (9sk), Vrbica 19 (10as, 6sk), Parača, Lopičić 4, Božović, Popović 20 (10sk), Jovanović 10  (4sk), Hajduković 5  (4sk), Todorović 9 (6as, 4sk),

Mornar: Jelenić 7 (1/8 za tri, 4as), Mićović 19 (6sk, 2/2 za tri), Mijović 2, Mugoša, Marljukić, Pavić 3, Vujošević, Pavićević, Cenović, Vranješ 17 (3/10 za tri, 3 as), Rebić 13 (2/3 za tri, 8 as), Luković 10 (7sk).

Nakon dobre šuterske epizode šampion je dobio prvi kvartal sa, ispostavilo se, rekordnih 13 poena razlike (17:30). Nažalost, već u drugoj dionici bilo je jasno da će Cetinjani pred punim tribinama svoje dvorane dati maksimum, naročito u fazi odbrane kako bi zaustavili Mornar.

Barani su izdržali prvi nalet domaćina u drugoj četvrtini, sačuvali +7 na poluvremenu ali je u trećem kvartalu gledana bolja igra Lovćena koji je u 26. minutu preuzeo vođstvo - 55:51.

Početkom završnog perioda izabranici Mija Kadije podigli su razliku na maksimalnih 66:57, nakon čega se Mornar probudio I serijom 12-0 vratio u vođstvo.

Domaćin je, međutim, odmah odgovorio serijom 9-0 i u posljednja dva minuta ušao sa šest poena viška (75:69), a potom u uzbudljivoj završnici sačuvao prednost.